۳۰۰ ... حکايتی کهن

مدتی ست که با اکران فیلم ۳۰۰ در آمریکا سر و صداهایی بلند شده و خیلی از کسانی که تا دیروز فرهنگ باستانی ایران رو نادیده می گرفتند ادعای وطن دوستی می کنند ... قصد ندارم دربارهء واقعیات تاریخی جنگ های ایران و یونان صحبت کنم که هر عقل سلیمی درک می کنه که در ۲۴۰۰ سال پیش امکان فراهم آوردن سپاهی یک میلیون نفری و گسیل اون به فاصله ای در حدود ۳۰۰۰ کیلومتر وجود نداشته ... 

تنها در اینجا به درج تصویری از خشایار شا در تخت جمشید و تصویری که از او در فیلم موهن ۳۰۰ ارایه شده بسنده می کنم. اما تا زمانی که امثال حداد عادل در کتابهای تاریخ مدارس ایران پادشاهانی چون کورش ،داریوش و خشایار رو پادشاهانی ظالم معرفی می کنند از ساخته شدن فیلمهایی چون ۳۰۰ عجبی نیست .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

/ 8 نظر / 17 بازدید
بهزاد

سلام اول شدم ممنون از اينهمه وطن پرستی راستش بايدفرياد زد اما به قول شفيعی/ همه ارزويم اما چه کنم که بسته پايم...

نیروانا

من به خاطر نمی‌آورم هيچ موقع لينک شما توی وبلاگ من بوده باشد. چه کانون صبايتان چه کانون شعر کرمان‌تان چه وبلاگ‌های ريز و درشت‌تان. انگار هم هميشه اين «لينک من کو»ی‌تان مته‌ای بوده روی رشته‌های نازک اعصاب بنده. برادر محترم من دليلی نمی‌بينم لينک شما را گوشه‌ی وبلاگ‌ام بگذارم. چون به ياد ندارم قراردادی جايی امضا کرده باشم که هرکه لينک داد در عوض من هم ... وقت و حوصله‌ی اين بحث‌های چیپ را هم ندارم. لطف کن ما را معاف کن!

سید مهدی موسوی

سلام عزیز! « همه ی آنچه می خواستی درباره یک مهدی موسوی بدانی اما هیچ وقت جرات نمی کردی بپرسی!!! » با آدرس جلسات کرج و تهران مصاحبه مفصل و خواندنی با « روزنامه کارگزاران » یک شعر داغ چاپ نشده... بعد اینهمه نبودن آمده ام و منتظرت هستم...

بهزاد بهادری

اغاز سال 14086 اهورایی/7029میترایی/3745زرتشتی /2566شاهنشاهی/ 1386 شمسی و6757 اشوری خجسته باد

ليلا اکرمی

سلام. نظر موافقتون چيه كه اينبار وبلاگم رو با نقدي روي كتاب صداي موجي زن ( كار مشترك مونا زنده دل و هدي قريشي ) به روز كنم ؟ ! خوب كردم ... و البته به همراه يك كار نسبتا جديد از خودم ... ممنون ميشم پست رو كامل بخونين .

مهدی رهدار

خزان که قسمت ما شد بهار مال شما وصادقانه بگویم سلام حال شما ؟ ================== سلام عزیز افتادن به سال جدید مبارک برایت کشف گوشه های کشف نشده زمان را آرزو می کنم از اینکه به دستهای متفکر یک ملی گرا و وطن پرست دست دوستی میدم خوشحالم عزیز تا این کشور در اشغال این عرب پرستهاست اوضاع بر همین قراره(با تاسف) ای کاش هر ایرانی لااقل یک بار کتاب سرزمین جاوید و دو قرن سکوت رو میخوند(لااقل همین دو کتاب) ضمنن به روز هستم و منتظر روی ----- خط آمدنتان پاینده باش و پویا دوست تو (واستره آوارد)

قش قش

همه با هم بیایید زبان پهلوی رو زنده کنیم .بیایید اسمها و لغات عرب رو حذف کنیم .بیایید دباره ایرانی شویم